Co warto wiedzieć o przyłączu gazowym?

0
236
Co warto wiedzieć o przyłączu gazowym?

Nie wszyscy niestety mają świadomość co dokładnie powinien zawierać projekt przyłącza gazowego, a także jakie wymagania muszą być spełnione przez osoby, które chciałyby podłączyć się do gazu z sieci.

Warto zdawać sobie sprawę, że każdy inwestor, który podejmie decyzję o zleceniu wykonania robót budowlanych, które będą polegały na prawidłowej budowie przełącza gazowego zobowiązany jest do przekazania nie tylko i wyłącznie projektu budowlanego, ale również warunków, które zostały wydane przez stosowny zakład gazowy. Wykonawca będzie mógł rozpocząć budowę dopiero w oparciu o uzyskane informacje. Montaż przyłącza gazowego Słupsk jest zatem zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać.

Przyłącza gazowe Ustka – Budowa

Przyłącza gazowe Ustka - budowaWarto przede wszystkim wiedzieć, że przyłącze gazowe należy zacząć od prawidłowego wpięcia do sieci gazowej. Należy podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków czynność ta wykonywana jest przez zakład gazowy. Oczywiście sposób wcięcia będzie uzależniony od materiału wykonania danej sieci gazowej.

Dopiero w kolejnym etapie rurami, które są przeznaczone do gazu przyłącze doprowadzane jest do głównego kurka. Warto koniecznie podkreślić, że wszystkie przewody są odpowiednio układane w wykopie o głębokości od 80 cm do 1 metra. Następnie rury zasypywane są piaskiem oraz układana jest taśma lokalizacyjna. Z kolei na kolejnej warstwie piasku kładziona jest taśma ostrzegawcza. Koniecznie należy pamiętać, żeby były one w kolorze żółtym.

Dopiero wtedy można bez problemu dokonać zasypania gruntem rodzimym. Nie można zapomnieć, by wszystkie przejścia nad i pod przewodami były właściwie zabezpieczone rurami osłonowymi. Następnie przewód jest prawidłowo wprowadzany do żółtej skrzynki gazowej zlokalizowanej na granicy działki. W skrzynce jest bowiem umieszczony nie tylko i wyłącznie licznik gazowy, ale również reduktor ciśnienia, którego zadaniem jest zmniejszenie ciśnienia z sieci do wartości w danej instalacji domowej. Właśnie w tym miejscu zakończone jest przyłącze gazowe, a rozpoczyna się zewnętrzna instalacja gazowa.

Sprawdź także: Przyłącza gazowe Ustka

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here