Czy warto wybrać księgowość internetową?

0
187
Czy warto wybrać księgowość internetową?

Księgowość internetowa zyskuje coraz szersze grono odbiorców. Mnóstwo nowych przedsiębiorców rozpoczyna działanie swojej firmy właśnie z pomocą księgowości online. Takie rozwiązanie wydaje się znacznie wygodniejsze oraz praktyczniejsze, aniżeli współpraca ze standardowym biurem księgowym. Już teraz dowiedz się więcej o księgowości online.

Czym jest księgowość internetowa?

Od jakiegoś czasu popularyzacja przeglądarkowych systemów księgowych stale rośnie. W zasadzie ich działanie jest bardzo proste, a system zajmuje się sprawami takimi jak numeracja dokumentów czy też księgowanie. Za jego pomocą można prowadzić Księgę Rozchodów i Przychodów czy też rozliczać się z VAT bądź też bez VAT. Księgowość internetowa jest na tyle rozwinięta, że wystarczy jedynie wystawiać odpowiednie faktury, a księgowość online samoczynnie poradzi sobie z ich zaksięgowaniem. Dla wielu osób jest to najbardziej optymalne rozwiązanie przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Dla kogo jest księgowość internetowa?

Większość specjalistów poleca rozliczanie się za pomocą księgowości online przede wszystkim osobom, które prowadzą firmę na ogólnych zasadach bądź rozliczają się za pomocą podatku liniowego. Płatnicy VAT również mogą w prosty sposób księgować online. Ogólnie rzecz biorąc usługa księgowości online skierowana jest do małych przedsiębiorstw bądź jednoosobowych działalności gospodarczych.

Jakie funkcje oferuje księgowość internetowa?

Większość osób przed nawiązaniem współpracy z księgowością online zastanawia się, jakie dokładnie funkcje ona oferuje. Obecnie najlepsze firmy w branży stale dostosowują swoją ofertę do potrzeb klientów. Niemal każda księgowość internetowa posiada kilka pakietów, które oferują swoim klientom. Natomiast większość z nich oferuje m.in. funkcje takie jak:

  • odnotowywanie przychodów i kosztów,
  • wystawianie faktur,
  • prowadzenie KPiR czy też Ewidencji Zakupów i Sprzedaży VAT,
  • tworzenie oraz wysyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego do urzędu Skarbowego,
  • obliczanie składek ZUS oraz podatków (VAT, dochodowy),
  • wiele więcej w zależności od wybranego pakietu.

Dla wielu małych przedsiębiorstw księgowość internetowa może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. W porównaniu do biura księgowego można znacząco obniżyć miesięczne koszta księgowości. Sporo księgowości online oferuje również skorzystanie z okresu próbnego, dzięki czemu można zebrać własne doświadczenia i rozważyć korzystanie z takiego rozwiązanie w dłuższej perspektywie.

Biuro rachunkowe Warszawa
Telefon: + 48 (81) 440-45-81
Tel. kom.: + 48 720-838-133
Email: kontakt@biuroeverte.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here