Dowiedz się jak umyć kabinę prysznicową w dokładny sposób

0
189
Dowiedz się jak umyć kabinę prysznicową w dokładny sposób

Podczas wejścia pod prysznic to, czego oczekujemy przede wszystkim to uderzająca nas świeżość i czystość. Pamiętajmy jednak o całej ziemi, kurzu i brudzie, który przepływa przez kabinę, podczas gdy decydujemy się wziąć wieczorną lub poranną kąpiel. Zmywamy z siebie ogromną ilość brudu, dlatego też musimy mieć świadomość dotyczącą tego, że kabina wymaga od nas regularnego czyszczenia. Zatem jak zadbać o to, aby nasz prysznic był naprawdę czysty?

Jak często powinniśmy zająć się myciem naszego prysznica?

Prysznic powinien być przez nas czyszczony przynajmniej raz w tygodniu. Pamiętaj jednak, że jeżeli zaczniesz wprowadzać 60 sekundowe konserwacje związane z zachowaniem czystości prysznica podczas każdej kąpieli. Jeżeli utrzymasz regularne przemywanie prysznica bezpośrednio po skorzystaniu, być może uda ci się zachować jego czystość, nawet gdy wydłużysz częstotliwość dogłębnego czyszczenia do dwóch tygodni. Zasłony prysznicowe powinniśmy wyczyścić chociaż raz w miesiącu. Jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba nie utrzymujmy sztywno tego terminarzu. W zależności od poziomu ich czystości możemy odświeżać je nieco częściej.

Po każdej kąpieli pod prysznicem użyj ręcznika lub wycieraczki do ścian, aby oczyścić kabinę i drzwi od prysznica. Rutynowa procedura, która zajmie ci niecałą minutę, sprawi, że kabiny ceramiczne, włókna szklane i kamienne kabiny prysznicowe zaczną wyglądać o wiele lepiej i znacznie skrócą twoje cotygodniowe czyszczenie całej powierzchni prysznica.

Czego będziemy potrzebować do dokładnego wyczyszczenia prysznica?

Niezwykle pomocnym narzędziem okażą się komercyjne środki czyszczące do łazienek lub przeznaczone specjalnie do czyszczenia kabin prysznicowych. Jeżeli nie mamy pod ręką żadnego środka, który będzie nadawał się do czyszczenia, możemy sporządzić domową miksturę, za której pośrednictwem uporamy się z pozostałościami brudu w kabinie prysznicowej. W celu stworzenia roztworu czyszczącego należy przygotować 3 litry gorącej wody, które wymieszamy z połową szklanki białego octu i 1/3 szklanki amoniaku.

Jeżeli nie wiemy jak dokładnie umyć kabinę prysznicową, do której przykleiły się trudne do usunięcia plamy i odbarwienia, możemy pomóc sobie, polewając je wybielaczem chlorowym. Pamiętajmy jednak o tym, aby wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, z których skorzystamy podczas czyszczenia kabiny prysznicowej. Należą do nich między innymi szczoteczki o miękkim włosiu i lateksowe rękawiczki, które ochronią skórę przed drażniącymi środkami chemicznymi.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here