Jakie buty robocze wybrać?

0
97
Jakie buty robocze wybrać?

Wybór obuwia roboczego na rynku jest bardzo duży. Oznacza to, że wybór często nie jest prosty. Warto zatem wiedzieć czym kierować się przy wyborze tego rodzaju produktu. Wszystko po to, aby zakupione buty nie tylko właściwie zabezpieczały stopy, ale były również wygodne i komfortowe.

Obuwie robocze – co trzeba o nim wiedzieć?

Buty robocze to bardzo istotny element odzieży roboczej. Dlatego ich właściwy dobór jest niezwykle ważny. Przede wszystkim muszą skutecznie chronić stopy. Oznacza to, że muszą także odpowiednio dobrane do rodzaju wykonywanej pracy. Obuwie robocze podzielić można na trzy podstawowe kategorie. Pierwsza o buty bezpieczne. Oznaczane są literą S. Chronią palce przed uderzeniami z energią do 200 J. Druga kategoria to buty ochronne. Te oznaczane są literą P. Chronią palce przed uderzeniami z energią do 100 J. Trzecia kategoria butów roboczych to buty zawodowe, które oznaczane są literą O. Stosowane są przy takich pracach, przy których nie ma konieczności, aby buty posiadały specjalne podnoski ochronne.

Kategorie butów bezpiecznych

Warto podkreślić, że buty bezpieczne dostępne są w różnych kategoriach. Pierwsza kategoria to SB. Są to buty gwarantujące podstawowy poziom bezpieczeństwa. Kolejna kategoria to kategoria S1. Są to buty elektrostatyczne, wykonane z materiałów niegromadzących ładunków elektrostatycznych. Trzecia kategoria butów bezpiecznych to kategoria S2. Oprócz ochrony elektrostatycznej są to również buty nieprzepuszczające wody. Ostatnia kategoria S3 to kategoria, do której należą buty posiadające dodatkowo wzmocnioną podeszwę, która odporna jest na przebicie.

Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie ochronne?

Wybierając konkretną kategorię butów roboczych pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Po pierwsze jest to rodzaj pracy. Innymi słowy, na jakie zagrożenia narażony może być pracownik podczas wykonywania swoich obowiązków. Po drugie jest to jakość butów ochronnych. Na tym nie warto oszczędzać. Buty robocze musi cechować najwyższa jakość. Tylko wówczas można mieć pewność, że zapewniać będą właściwą ochronę.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here