Jakie buty w góry?

1
392
Jakie buty w góry?

Planując urlop, często wybieramy miejscowości górskie. Wakacje w górach czy to letnie, czy zimowe wiążą się z górskimi wyprawami. A co za tym idzie każdy kto postanawia wybrać się na górską, pieszą wycieczkę, powinien pamiętać o idealnie dobranych butach. Często zdarza się, że na szlakach można spotkać turystów w klapkach lub w butach na obcasach. Świadczy to o całkowitej bezmyślności tych ludzi. Zatem zadajemy sobie pytanie jakie buty w góry?

Jakie buty w góry?

Jakie buty w góry?Zaczynając od początku, należy określić rodzaj terenu, po którym chcemy wędrować, warunki atmosferyczne, długość wypadu (co niesie za sobą wagę niesionego bagażu). Zatem jeśli planujemy popularne szlaki w niższych górach, z pewnością sprawdzą się lekkie i elastyczne buty. Jeśli obrany teren będzie skalisty i nierówny, a na plecach będzie spoczywał balast w postaci bagażu, potrzebne będzie obuwie ze sztywniejszą podeszwą. Takie, które zagwarantuje bezpieczeństwo naszym stopom.

Jeśli jesteśmy „świeżynkami” w górskich podwojach, musimy wiedzieć, że wybrane buty górskie mają zapewnić dobre wsparcie dla mało wytrenowanych stóp, kostek, ścięgien Achillesa i łydek. W momencie, kiedy czujemy, że nasze górskie umiejętności są już wyższe, a stare buty nie spełniają już naszych oczekiwań, należy pomyśleć o zakupie kolejnej pary. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że buty górskie muszą być wysokiej jakości. A co za tym idzie, muszą odpowiednio kosztować. Przy zakupie warto poświęcić czas na to, aby wybrać najbardziej bezpieczne, komfortowe i wygodne. Warto przyjrzeć się grubości skóry, jakości szwów, łączenia podeszwy z cholewką. Ocenić sztywność podeszwy i jej warstw, wykończenia przy kostce itp. Warto także sprawdzić osadzenie języka.

Współpraca:

https://dakolizaki.pl

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here