Dlaczego warto uprawiać jogę

1
269
Dlaczego warto uprawiać jogę

Joga to aktywność fizyczna coraz częściej rekomendowana przez lekarzy oraz fizjoterapeutów. Kiedyś postrzegana była za nieco ekscentryczne zajęcie dla osób z wielkich miast, obecnie zyskuje na popularności wśród większych mas. Dlaczego warto uprawiać jogę?

Joga zajęcie dla każdego

Na pytanie: „dlaczego warto uprawiać jogę?” jest wiele pozytywnych odpowiedzi oraz argumentów. Jednym z najważniejszych jest ten mówiący, że joga nam nie zaszkodzi, a zapewne bardzo pomoże. Może być uprawiana przez każdego i choć kojarzona jest głównie z osobami szczupłymi i rozciągniętymi, to nawet ludzie otyli i niemający wiele wspólnego ze sportem, mogą ją uprawiać. Właściwie to lepiej, aby od jogi zaczęli.

Joga jako przygotowanie do aktywności fizycznej

Dlaczego warto uprawiać jogę? Nie lepiej od razu iść na bieżnie?” Na to pytanie odpowiedź brzmi „stanowczo NIE”. Joga pomaga mięśniom, stawom i ścięgnom osób prowadzącym siedzący tryb, życia do powolnej adaptacji do trybu bardziej aktywnego. Wszystkie partie ciała pracują i rozciągają się, dzięki czemu powoli, ale stopniowo są wzmacniane.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here