Gdzie biegać w mieście

1
531
Gdzie biegać w mieście?

Bieganie jest tanią aktywnością fizyczną. Wystarczy posiadać odpowiednie buty i strój dostosowany do pogody. Jednak jak się do tego zabrać?

Jak zacząć biegać?

Jak zacząć biegać?Z pewnością osobie, która nigdy nie biegała będzie ciężko od razu rozpocząć treningi pięć razy w tygodniu. Jednak nie można się poddawać. Warto zacząć od jednego lub dwóch treningów tygodniowo. Nie muszą to być początkowo długie treningi. Ale z czasem można wydłużyć długość ich trwania. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem biegania zbudować w sobie silną motywację. Aby nie poddać się po kilku treningach, ale pozostać z tym sportem na dłużej. W kryzysowych chwilach przypomnienie sobie o tym, dlaczego i po co to robisz z pewnością podniesie na duchu i doda sił.

Treningi nie musza początkowo skupiać się na biegu, ponieważ osobie początkującej trudno jest biec bez przerwy przez dłuższy czas, dlatego warto zastosować marszobiegi, które ,jak sama nazwa wskazuje, polegają na przeplataniu biegu z marszem. Jest to praktycznie tak samo skuteczne, jednak ważne jest, aby maszerować pomiędzy biegami, a nie spacerować, by nie spadło tętno. Przed biegiem należy wykonać krótką rozgrzewkę, aby uniknąć kontuzji (szczególni, jeśli biegamy rano, gdy ciało jest jeszcze ospałe i sztywne), a po treningu rozciągnąć mięśnie, aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia zakwasów.

Gdzie biegać w mieście?

No dobrze, wiemy jak zacząć biegać, ale gdzie to robić? Na wsi sytuacja jest ułatwiona, ponieważ istnieje wiele polnych, leśnych i spokojnych dróg, a czasami nawet drogą główną rzadko przejeżdża samochód. Ale gdzie biegać w mieście? Z pewnością w każdym mieście znajdzie się jakiś park, zaciszna droga lub mało uczęszczane miejsce. Jednak, jeśli mieszkamy daleko od takich miejsc możemy przebiec się po mieście, chodnikach, truchtając na światłach w miejscu. Pamiętajmy, że brak miejsca to jedna z wymówek. Zawsze można je znaleźć.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj