Jak dobrać najlepszą rakietę tenisową?

0
178
Jak dobrać najlepszą rakietę tenisową?

Niewątpliwie sukcesy polskich tenisistów oraz pewnego rodzaju otoczka, która towarzyszy meczom i treningom, a widać ją chociażby w charakterystycznych strojach, sprawiają, że tenis jest coraz bardziej popularny i co istotne, przestał być sportem elitarnym. Korty buduje się przy szkołach i ośrodkach sportowych, nie brakuje trenerów, a sklep z rakietami tenisowymi oferuje cały szereg produktów, które można dopasować do umiejętności, wieku, potrzeb czy techniki, a także oczywiście predyspozycji i przyzwyczajeń. Choć niektórzy powtarzają, że tenis nie należy do najtańszych aktywności, to warto pamiętać, o tym, że sprzętu będziemy używać długo, a przynajmniej na samym początku nie potrzebujemy bardzo drogich i technologicznie zaawansowanych rakiet.

Przygoda ze sportem

Niewątpliwie obowiązkowymi elementami gry na korcie są rakiety tenisowe. Ten wybór nie powinien być ani dziełem przypadku, ani efektem fascynacji sprzętem znajomego czy też zapewnieniom sprzedawcy, że kupujemy najlepszy z możliwych produktów. Same rakiety tenisowe to wiele różnych cech, które trzeba dopasować chociażby do wieku czy poziomu zaawansowania. Szczególnie że rakiety tenisowe są poważną inwestycją i lepiej by było po pierwszym treningu nie żałować zakupu. W najlepszych sklepach znajdziemy produkty dedykowane zarówno zawodowcom, jak i tym, którzy przygodę z tenisem dopiero rozpoczynają. Jeszcze innym rozdziałem rakiety tenisowe dla dzieci.

Pierwsze rakiety tenisowe

Ci, którzy zaczynają treningi oraz dzieci, powinni sięgać po sprzęt rekreacyjny a nie profesjonalny. Przede wszystkim nie będzie on dużym wydatkiem, po drugie nie zniechęci, a i tak może posłużyć kilka lat. Specjaliści radzą jednak, by nie kupować rakiet w marketach i nie inwestować w produkty używane. Innym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, kupując rakiety tenisowe dla dzieci, jest fakt że nie mogą być one zbyt lekkie, ponieważ uniemożliwiają ćwiczenia odpowiedniej techniki, a także nie pozwolą wytworzyć wystarczającej siły uderzenia, jak i zbyt ciężkie, bo dziecko sobie nie poradzi, trening może skończyć się kontuzją lub po prostu rozczarowaniem. Przy wyborze siła i umiejętności najmniejszych będą niezwykle istotne.

Rakiety tenisowe dla dorosłych

W tym przypadku wybór staje się dość skomplikowany. Poza grubością i długością rączki trzeba wziąć pod uwagę szereg innych parametrów i aspektów. Sam tenis wykorzystuje nie tylko siłę, ale również technikę, wyczucie i kreatywność. I tym wyzwaniom musi sprostać używany sprzęt. I dlatego właśnie niezwykle ważny będzie dobór główki odpowiedniej wielkości, ramy o konkretnej sztywności, a także materiału, z jakiego model ma być zrobiony. To jak układanka, ale efekty mogą być doskonałe, bo idealne rakiety tenisowe to gwarancja świetnej zabawy, wielkich wygranych oraz szansa na stałe poprawianie techniki.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here