Jak poradzić sobie z nerwami?

1
254
Jak poradzić sobie z nerwami?

W naszym życiu doświadczamy wiele emocji. Stres, smutek, radość i zdenerwowanie to uczucia, które przeżywamy każdego dnia. Warto znaleźć sposoby na wszystkie negatywne zachowania.

Jak poradzić sobie z nerwami?

Jak poradzić sobie z nerwami?To pytanie z pewnością zadał sobie każdy z nas choć jeden raz. Jest na to wiele sposobów. Pierwszy z nich to oczywiście staranie się ograniczenia ich. Gdy wiemy, że spotka nas jakaś nerwowa sytuacja, starajmy się do niej odpowiednio przygotować i niespodzianek, które możemy napotkać na tej drodze. Jeśli wiemy, że sytuacja będzie bardzo nerwowa starajmy się wcześniej zaplanować co powiemy i jak ewentualnie może wszystko wyglądać. Oczywiście, nie możemy wszystkiego przewidzieć, ale uprzednie przygotowanie powinno poprawić ciąg całej sytuacji. Możemy też skorzystać z tak zwanych piłeczek antystresowych. Brzmi to bardzo niepozornie, ale jest to bardzo dobry sposób na ogólne odstresowanie. Takie piłeczki nie tylko możemy ściskać, zgniatać i miętosić, ale mogą się one nam kojarzyć z osobą, która nam je podarowała. Jeśli mamy z tą osobą dobre wspomnienia to, to dodatkowo powinno poprawiać nam nastrój. Kolejnym sposobem może być pomysł z uczęszczaniem na siłownie, boks czy inne sporty. Pozwoli nam to wyładować nasz gniew na czymś co wcale nie ucierpi. Gdy skumuluje się w nas zbyt wiele negatywnych emocji możemy dosłownie wyrzucić je z siebie w worek treningowy, bądź przebiec duży dystans.

Kolejnym dobrym sposobem jest rozmowa. Jeśli nie mamy żadnej zaufanej osoby, która lubi słuchać możemy się zapisać do psychologa. Wielu osobom kojarzy się on z niepoczytalnymi osobami bądź z problemami psychicznymi, jednak to błąd. Jest to doświadczona osoba, której możemy się wygadać.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here