Jak wybrać futrzaną czapkę?

0
229
Jak wybrać futrzaną czapkę?

Niektórzy odmawiają zakupu ciepłej, wygodnej czapki, uważając, że można ją nosić tylko z futrem. Tak nie jest. Wielu znanych projektantów mody podczas pokazów odzieży zimowej harmonijnie łączy ją z lakonicznymi płaszczami, a nawet z kurtkami. Ostatnio modne jest łączenie futer, czyli kożuch z kożuchem doskonale połączony z czapkami z norek, lisów, norek, płaszcze typu cool fit model, a także i kurtki i kurtki puchowe bardzo modne są czapki futrzane z futra owczego.

Kolejne błędne przekonanie: futro jest przeznaczone tylko dla szanowanych pań. Tak nie jest. W kolekcjach marek znajduje się wiele modeli dla młodych dziewczyn, nastolatek, a także tych, które preferują styl sportowy lub nieformalny. Musisz wiedzieć, jak wybrać futrzaną czapkę.

Które futro jest lepsze?

Od kilku tysiącleci wyrabiano okrycia wierzchnie i czapki futrzane z różnych zwierząt: lisa polarnego, sobola, norki, wiewiórki, piżmaka, królika, skóry owczej i wielu innych.

Wśród poszukiwanych są produkty z norek. Są preferowane, ponieważ futro z norek:

  • dobrze się ogrzewa;
  • wygląda bardzo atrakcyjnie;
  • utrzymuje schludny wygląd przez długi czas –  z należytą starannością kapelusz z norek przetrwa 10-12 lat i przez cały ten czas będzie wyglądał jak nowy;

Kolejnym argumentem przemawiającym za norkami jest wszechstronność. Producenci oferują modele, które pozwolą na stworzenie różnych stylizacji.

Jak ocenić jakość?

Wybierając futrzaną czapkę, musisz dokładnie obejrzeć i wyczuć stos. Głównym kryterium jest to, aby był przyjemny w dotyku, miękki, jedwabisty. Jeśli produkt nie jest przyjemny w dotyku, lepiej powstrzymać się od zakupu.

Jeśli pierwsze wrażenie jest korzystne, możesz przyjrzeć się modelowi i upewnić się, że:

  • włos ochronny jest elastyczny i gładki;
  • jest błyszczący połysk – matowy odcień jest typowy dla sztucznych materiałów;
  • wszystkie kosmki mają tę samą długość;
  • nie ma ostrego nieprzyjemnego zapachu;
  • jeśli produkt jest lekko pognieciony, szybko nabiera pierwotnego kształtu.

Jakość wykonania

Czapka futrzana musi być odpowiednio skrojona i uszyta. Tylko wtedy, gdy te warunki zostaną spełnione, odczujesz komfort. Warto zwrócić uwagę także na jakość wykonania podszewki. Świetnie wpływa na komfort użytkowania oraz trwałość produktu. Głównymi wymaganiami dla niej są komfort wrażeń dotykowych, wytrzymałość, odporność na zużycie i przepływ powietrza. Niepożądane jest wybieranie produktów z podszewką filcową, która znacznie zwiększa wagę. Filc również szybko wchłania wilgoć i powoli ją odparowuje, często odkształcając się podczas procesu suszenia.

Sprawdź ofertę na https://andrzejkonopka.pl/

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here