Jak zorganizować 18 urodziny?

0
80
Jak zorganizować 18 urodziny?

18 urodziny zdarzają się tylko raz w życiu. To jeden z najważniejszych dni okresu nastoletniego, dlatego warto zadbać by tak wyjątkowa okazja zapisała się już na zawsze w pamięci gości. Jak zorganizować taką imprezę?

O czym warto pamiętać?

Zaproszenia

Warto zdecydować się na zaproszenia graficznie i pod względem tekstu pasujące do tematyki imprezy. Wcale nie musisz kupować gotowych zaproszeń dostępnych na sklepowych półkach, możesz mieć wpływ na to, co znajdzie się na nadruku.

Budżet

To bardzo ważny punkt, ponieważ to w oparciu o posiadany budżet, możesz zacząć planować liczbę gości, atrakcje czy samo miejsce imprezy. Zastanów się także, jakie masz oczekiwania, co do samego przyjęcia. Mniejsze fundusze wcale nie wykluczają świętowania na sali czy w klubie, ale może lepszą opcją będzie zabawa w domu bądź w remizie, ponieważ wtedy będziesz mógł zaprosić więcej gości.

Goście

Ten szczególny dzień powinieneś dzielić z najbliższymi ludźmi. Zaproś osoby, na których ci zależy, i które są ci bardzo bliskie.

Miejsce

Wybór miejsca jest ściśle uzależniony od posiadanego budżetu. Jeśli masz większe fundusze, możesz zdecydować się na wynajem sali, pamiętaj jednak, że impreza w domu wcale nie musi być nudniejsza i mniej atrakcyjna od zabawy w klubie. W obu przypadkach musisz zadbać o dekoracje wnętrza, stołów, muzykę czy jedzenie.

Dekoracje

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia z motywem przewodnim. Mogą to być urodziny w stylu retro, latynoskim czy hawajskim, ze strojami pasującymi do głównej tematyki, odpowiednią muzyką, ozdobami a nawet jedzeniem. Oczywiście warto też sięgnąć po balony na 18 urodziny, banery oraz girlandy, które wpiszą się w każdą konwencję.

Muzyka

DJ wcale nie jest jedyną opcją, równie dobrze możesz puszczać muzykę ze sprzętu nagłaśniającego.

Jedzenie i picie

Organizując przyjęcie w klubie bądź na sali, jedzenie będzie w cenie imprezy, nie oznacza to jednak, że nie możesz się pokusić o zaserwowanie własnych przekąsek. Kolejną opcją jest catering. Zanim jednak wybierzesz konkretną ofertę, dobrze zaznajom się z jakością jedzenia. Przy wyborze alkoholu natomiast, weź pod uwagę preferencje gości.
Standardowa wódka śmiało może ustąpić miejsca piwu czy winu.

Zdjęcia

Zdjęcia i nagrania z dnia urodzin to pamiątka na całe życie. Możesz robić część zdjęć sam, może robić je ktoś z rodziny lub ze znajomych, jeżeli jednak masz większy budżet, nic nie stoi na przeszkodzie, by zatrudnić profesjonalnego fotografa.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here