Przykładowy biznesplan firmy transportowej

0
642
Przykładowy biznesplan firmy transportowej

Jednym z elementów działalności firmy jest stworzenie dobrego biznesplanu, nie każdy jednak wie, jak taki plan powinien wyglądać. Dlatego tutaj opiszemy przykładowy biznesplan firmy transportowej. Oczywiście jest to mocno uproszczona wersja biznesplanu. Pragniemy tylko nakierować przyszłych biznesmenów na elementy jakie taki biznesplan powinien posiadać. Na potrzeby biznesplanu wymyśliliśmy firmę transportową zajmującą się transportem osobowym na terenie Dolnego Śląska.

Przykładowy biznesplan firmy transportowej

Przykładowy biznesplan firmy transportowej

1. Opis projektu

Przedmiotem biznesplanu jest opisanie działalności firmy transportowej, świadczącej usługi przewozu osób za pomocą autobusów. Koniunktura mówi, że zapotrzebowanie na takie usługi będzie coraz większe. Biznesplan opisuje każdy aspekt tego przedsięwzięcia.

2. Profil i zakres działania przedsiębiorstwa

Przedmiotem działalności firmy są usługi przewozowe na terenie województwa dolnośląskiego. Przedsiębiorstwo będzie obsługiwać przeważnie klientów indywidualnych. Kapitał własny firmy to na ten moment 100 000 złotych. Każdy z pięciu współwłaścicieli ma 20% udziałów. Do majątku firmy zalicza się samochód marki Audi oraz lokal będący biurem firmy o powierzchni 62 m2, a także 15 autobusów marki Setra.

3. Plan marketingowy

Celem strategii jest zwiększenie udziałów w rynku i rozpowszechnienie usług wśród mieszkańców województwa. Usługi transportowe w województwie nie stoją na najwyższym poziomie, głównie organizowana jest komunikacja zapewniana przez miasta, której jakość nie stoi na najwyższym poziomie. Firma będzie promowana w środkach masowego przekazu, takich jak radio, telewizja i internet. Liczymy też na rozpowszechnianie się dobrych opinii o firmie dzięki zadowoleniu klientów.

4. Rozkład jazdy obowiązujący w firmie

Autobusy będą jeździć od poniedziałku do piątku o stałych godzinach.

Trasa Legnica – Jelenia Góra, odjazdy o godzinach 9:15, 11:45, 16:30
Trasa Jelenia Góra – Wałbrzych, odjazdy o godzinach 10:45, 14:00, 18:00, 21:35
Trasa Wałbrzych – Wrocław – Ostrzeszów, odjazdy o godzinach 13:30, 16:30, 20:30
Trasa Oława – Wrocław – Oleśnica, odjazdy o godzinach 9:00, 12:00, 14:15, 16:15, 19:30, 22:45
Trasa Strzelin – Świdnica, odjazdy o godzinach 7:15, 11:45, 17:00

Rozkład uwzględnia największe zapotrzebowanie na kursy wśród mieszkańców. Podane godziny odjazdów dotyczą skrajnych punktów trasy, tzn. autobus z trasy Legnica – Jelenia Góra o godzinie 9:15 odjeżdża z Legnicy, a w tym samym momencie inny kierowca odjeżdża z Jeleniej Góry, autobusy mijają się w połowie trasy.

5. Zarządzanie firmą

Firmą zarządza zarząd składający się z pięciu właścicieli. Każdy ma prawo głosu o takim samym znaczeniu. Kadra firmy będzie uzupełniana i poszukuje księgowego, eksperta od spedycji oraz kierowców autobusów.

6. Wyniki działalności

Wyniki i sprawozdania z działalności firmy zostaną przedstawione po kilku tygodniach działalności przedsiębiorstwa.

 

Artykuł napisany we współpracy z:

planujbiznes

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 2.7]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here