Zabiegi medycyny estetycznej

0
167
Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna urodowa stała się ostatnio niezwykle popularnym nurtem. Coraz większe grono osób decyduje się na zrobienie konkretnych zabiegów korygujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz częstsze zabiegi spowodowało, że tworzy się więcej salonów medycyny estetycznej, w rezultacie czego ceny są bardziej przystępne. Dzięki temu procesowi aktualnie nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie zafundować estetyczne ulepszenia. Wielokierunkowość tychże zabiegów na dodatek jest ogromna. Są jednak takie, które bezkonkurencyjnie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej inwazyjnych zabiegów. Polega na dostarczeniu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych wprost w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do wszystkich z warstw skóry mogą przedostać się kompozycje aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, lub pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -polega na wtłaczaniu w głąb skory kompozycji czynnych za pomocą fal radiowych; wykonuję się także mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm inwazyjny, przeprowadzany przy użyciu igły; opiera się na podaniu związków2 aktywnych przy użyciu igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Pospolicie zwana także mikro peelingiem. To sposób automatycznego ścierania naskórka przy pomocy skrupulatnie kontrolowanego ciągu mikrokryształów. Jest to proces, który złuszcza, ubogaca w tlen i wzmacnia skórę, a poza tym ożywia wytwarzanie kolagenu. Przez co dozwala na wyzbycie się problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten szufladkuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a poza tym dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; zalecana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej łagodna droga; tlen ekstra zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę i stopuje wzrost bakterii; stąd też metodę tę doradza się stosować przy aktywnym trądziku, a dodatkowo w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Proces opiera się na wypełnianiu i kształtowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do oczekiwanego rezultatu. Jest to bezproblemowy proces, zajmujący zazwyczaj biorąc w to wywiad wstępny z zainteresowanym od 45 minut do godziny. Następstwa utrzymują się przez okres od pół roku do roku.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Wyniki funkcjonowania botoksu testowały wpierw neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki rodzą się z z nadmiernej aktywności mięśni w okolicy twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy odbierze odpowiedni sygnał z włókna nerwowego. W następstwie gdy dostarczony zostanie botoks, nerw zaniecha wysyłania impulsów, a w wyniku czego nie pojawiają się zmarszczki. Rezultat utrzymuje się ok. pół roku.

W wyniku użycia botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W rezultacie użycia botoksu jest opcja ożywić włosy.

Liposukcja

To proces usuwania zbędnego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią by zredukować liczbę komórek tłuszczowych, Aczkolwiek nie zawsze staje się to wystarczające, przy znacznej nadwadze nieodzowna jest także lipektomia (zlikwidowanie naddatku rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here