Zmiana stylu życia

0
81

Wiele z nas szybko zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze nastawienie – chcemy za dużo osiągnąć błyskawicznie. Każdy cel należy się osiągać małymi krokami. Żeby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w dłuższym okresie czasu.

1 krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiedni sen. Sen to dobrodziejstwo. Nie można lekceważyć nocnego odpoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze uzależnione jest od odpowiedniej ilości godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda na rowerze.

4 krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

5 krok

Na wiosnę i latem należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny na talerzu. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Poprawia się nasz układ odpornościowy. Różne choroby dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Należy unikać smażonych potraw. Posiłki powinny być przyrządzone poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są lżej strawne i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła na zewnątrz.

9 krok

Zawsze należy mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób postępowania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here