Atrybuty wyjazdu do ciepłych krajów

0
270
Atrybuty wyjazdu do ciepłych krajów

Urlop, wakacje, wolne… Jak zwał tak zwał. Każdy czasem musi odpocząć i zregenerować siły witalne. Zwykle czynimy to, kiedy na zewnątrz jest ciepło. A nawet jak zimno, uciekamy do tzw. ciepłych krajów, których mamy dosyć sporo, właściwie na każdą kieszeń.

Warto korzystać ze słońca

Nie od dziś wiadomo, że witamina D jaką raczy nas słońce, wpływa zbawiennie na nasze samopoczucie. Można powiedzieć, że ładujemy wtedy nasze baterie. Jak już mamy wzięte to nasze upragnione wolne i znamy miejsce, do którego się udamy na wypoczynek, warto jest dobrze się do tego przygotować. Zakupić przewodniki, zebrać garderobę, zaplanować czas, czy spędzimy go aktywnie, a może na błogim lenistwie. To kobiety mają zwykle większy problem z pakowaniem się. Ile i jakie ciuchy wybrać, zgodnie z aktywnościami, jakie nas czekają. Poza tym zawsze coś może nas zaskoczyć, więc warto mieć wszystko! Jak ciepło, słońce, woda i piasek, obowiązkowym składnikiem nadzienia walizki musi być coś do wejścia do wody.

Strój kąpielowy i ochrona przed słońcem

Strój kąpielowy jednoczęściowy, a może strój kąpielowy dwuczęściowy? Na basen – opcja numer jeden. Plażowanie i opalanie – zdecydowanie drugi wariant. A nawet po kilka sztuk z każdego typu, żeby móc godnie się prezentować i wyeliminować element nudy. Wygoda i wizualna strona przede wszystkim. Pamiętajcie też koniecznie o ochronie przed słońcem. Dobry filtr ochroni skórę przed poparzeniami i pozwoli na złapanie super koloru opalenizny. Nawet jeśli nasz wypoczynek trwa zaledwie kilka dni, wystarczy. Kapelusz, chusta czy czapka na głowę również jest wskazana. W gorących miejscach łatwo jest nabawić się udaru lub zwyczajnie poparzyć twarz, z nosem i czołem na froncie. Dbajcie też o oczy używając właściwe okulary przeciwsłoneczne, które mogą być nie tylko protektorem, ale również super elementem ozdoby naszego oblicza.

Nie ukrywajmy, odpoczynek to nie tylko relaks, ale i czas na zaprezentowanie swojej osoby. Nie jest ważne z kim jedziemy. Wyglądajmy po prostu dobrze. Dla innych i przede wszystkim dla siebie. Czujmy się wspaniale ze sobą samym. Pozwólmy sobie na oderwanie myśli od codzienności, pracy i problemów jakie zostawiliśmy w domu. Wykorzystajmy ten czas totalnie i absolutnie dla siebie. Kolejny urlop może nie przyjść tak szybko. Czy już zatem macie plan dokąd się udacie? Widzicie oczami wyobraźni siebie odpoczywającego błogo? Przecież o dobrym warto myśleć, warto imaginować sobie i dążyć do tego z każdym przepracowanym dniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj