Dlaczego warto skorzystać z komory normobarycznej?

0
196
Dlaczego warto skorzystać z komory normobarycznej?

Komory normobaryczne są coraz bardziej popularne. Normobaria, czyli specjalne warunki atmosferyczne, które powstają w takich komorach, niosą ze sobą szereg korzyści zdrowotnych. Zatem, dlaczego warto skorzystać z komory normobarycznej?

Czym jest komora normobaryczna?

Komora normobaryczna to specyficzny typ komory, w której panują warunki inne niż w zwykłej atmosferze. Dochodzi w niej do podwyższenia ciśnienia atmosferycznego, do zwiększenia ilości tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Natlenienie jest wtedy o połowę wyższe niż w normalnych warunkach. Ważna jest też większa ilość CO2, ponieważ tlen może działać wtedy jeszcze aktywniej. Przebywanie w komorze normobarycznej powoduje, że organizm może działać bardziej wydajnie. Dochodzi wtedy do zwiększonego transportu tlenu do komórek, co niesie ze sobą szereg pozytywnych efektów.

Zalety korzystania z komory normobarycznej

Sesja w specjalnej komorze normobarycznej może przynieść wiele zalet dla całego organizmu. To przy tym całkowicie naturalna, prozdrowotna metoda, z której można korzystać bez ograniczeń wiekowych.

Ze względu na przyspieszenie transportu tlenu do krwi, normobaria wspomaga działanie całego organizmu. Komórki są lepiej zaopatrywane w substancje odżywcze, a także szybciej pozbywają się toksyn. Dochodzi do szybszej regeneracji tkanek i narządów, przyspieszenia gojenia się ran, zwiększenia ilości komórek macierzystych, spowolnienia procesów starzeniowych. Często pojawiają się także doniesienia, że korzystnie z komory normobarycznej może stanowić sekret długowieczności!

Aktualnie komory normobaryczne są coraz bardziej popularne. Dzisiaj można skorzystać z nich w wielu miastach w Polsce – adresy miejsc, w których można skorzystać z normobarii, dostępne są online.  Komora normobaryczna Mazury to szczegółnie polecana przez nas opcja. Możesz tutaj liczyć na dużą drewnianą konstrukcję, co sprawia, że poczujesz się niezwykle komfortowo.

Artykuł powstał przy współpracy z Normobaria producent

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj