Jak zorganizować kącik dla kota?

0
107
Jak zorganizować kącik dla kota?

Wiele szczególnych cech kota sprawia, że jest on doskonale dostosowany do warunków życia na małej przestrzeni, typowej choćby dla mieszkania w bloku. Zwierzęta te, w przeciwieństwie do psów, nie wymagają aż tak dużej uwagi i zainteresowania ze strony domowników. Z natury indywidualistyczne, mają swój własny świat, do którego tylko od czasu do czasu dopuszczają człowieka. Często sprawiają wrażenie, że są po prostu nieobecne, mimo faktu zamieszkiwania w tym samym domu. Przyczynia się do tego nie tylko ich charakter, ale również to, że przesypiają one większą część swojego życia. Tym samym tak ważne jest, by legowisko, które staje się dla kota najważniejszą strefą w domu, było komfortowe i umożliwiało mu odpowiednią regenerację.

Poduszka dla kota

Charakter tego legowiska zależy od samego kota i jego codziennego zachowania. Rynek oferuje obecnie wiele form, obejmujących proste kojce i podkładki z pianki czy bardziej wyrafinowane oraz rozbudowane konstrukcje. Zaopatrzyć się można zarówno w specjalne koce i kocie poduszki, jak i hamaki dedykowane specjalnie dla tych zwierząt. Kot, jak mówi się w popularnym powiedzeniu, chadza własnymi ścieżkami, tak więc nie warto zmuszać go do odpoczynku w miejscu, które mu nie odpowiada.

Wybór właściwego legowiska powinien być poprzedzony co najmniej kilkudniową obserwacją. Preferencje kotów w tym względzie mogą być bardzo zróżnicowane. Są takie, które zadowolą się spędzaniem czasu na twardej podłodze, są też takie, które do udanego wypoczynku będą potrzebowały legowiska w postaci choćby poduchy dla kota. Inną ważną kwestią jest wysokość, na której położone jest siedzisko dla kota. Niektóre koty wprost uwielbiają spać możliwie jak najwyżej, traktując swoją sypialnię jak dogodny punkt obserwacyjny. Inne z kolei, niczym gryzonie, wolą ukryć się w swojej kryjówce, gdyż czują się tam bezpieczne oraz odizolowane od hałasów wydawanych przez innych mieszkańców domu.

Poduszka dla kota na parapet

Jeśli więc nasz pupil, przykładowo, jest miłośnikiem spędzania czasu na dużych wysokościach, w tym szczególnie na oknie, a jednocześnie woli miękkie podłoże, warto wyjść na przeciw jego potrzebom. Poduszka na parapet dla kota z pewnością zaspokoi jego indywidualne preferencje.

Wybór materiału na posłanie

Koty różnią się nie tylko osobowością, ale też rozmiarami i wagą. Duży dymorfizm wynika nie tylko z płci danego osobnika, ale też z różnych ras, jakie na przestrzeni wieków zostały stworzone poprzez krzyżowanie oraz z ilości pokarmu, jaką kot dostaje od opiekunów. Przy wyborze odpowiedniego materiału na posłanie powinno się mieć na uwadze powyższe czynniki. Poduszka dla kota musi być dostosowana do jego rozmiarów, tak, by mógł on swobodnie zmieścić się na niej w każdej pozie, a jej miękkość musi być wprost proporcjonalna do jego wagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj